Lazerle çatlak tedavisiLazerle Çatlak Tedavisi Sayesinde Çatlaklardan Kurtulabilirsiniz

Vücutta meydana gelen çatlakların başında kilo alıp verme ve hamilelik gelmektedir. Genellikle karın, bacak, kol, kalçalar ve göğüs bölgesinde kendini fazlasıyla gösterir. Bu tip çatlakları ergenlik çağındaki genç kızlarda bile görmek mümkündür hızlı kilo alıp vermek deride deformasyonlara sebep olabilir. Bunu ergenlik çağındayken engellemek için kilo kontrolü sağlayabilmek ve bunu desteklemek için masaj la kombine etmek gerekmektedir. Yırtık oluşumunun ilk safhasında oluşan çatlakların rengi kırmızı ya da morumsu şekilde daha kötü bir görüntü halindedir. Yırtılmanın ve çatlayan bölgenin eskimesi halinde ten uyumundan farklı olduğundan esmer kişilerde bu daha bir kötü görünüme sebep olmaktadır.

            Hamilelikle oluşan çatlaklarda aşırı şekilde sarkma ve buna istinaden derin yarıklar anca karın germe ameliyatı ile giderilebilir. Bu şekildeki orantısız kilo alıp vermelerde deri esner ve cildin sıkı esnek yapısını kaybetmiş olursunuz. Lazerle çatlak tedavisi yaptırmak isteyen kişiler yapılacak bölgeye anestezi uygulamasından sonra lazerle derin çatlakları ve yırtıkları tedavi etmek bir kaç haftada gözle görülecek kadar iyileşme meydana getirecektir. Yapılan uygulama sonucunda deri tabakası yenilenir. Lazerle çatlak tedavisi sonuçları mükemmeldir. Seans Aralıkları 4-6 haftada bir yapılmaktadır. Mevcut görünüme göre bu seans 3 ya da 6 defa içerisinde düzenli bir şekilde devam edilmelidir. Bazı güzellik salonlarında yapılan çatlak tedavileri sonuçsuz kalmakta ve kişiyi tatmin etmemektedir. Kişi hem boşuna zaman kaybetmiş olacak hem de sonucu hüsran olacaktır.

           Çünkü lazerle çatlak tedavisi aşamasında deri yenilenir, uygulama yapılan bölgede yeni hücreler ve toparlanmalar meydana getirir. Bu nedenlerden dolayıdır ki hamilelikte kilo kontrolü ve düzenli aylık 1 kilo almaları halinde hem vücut yapılarını korumuş olurlar hem de bu sorunlarla karşılaşmazlar.

 

 


0 Responses to "Lazerle çatlak tedavisi"