Lazer epilasyon


Epilasyon konusunda tarihsel bir liste yaptığımız vakit, bir çok farklı yöntemin var olduğunu görebiliriz. Bu yöntemler, genel anlamda bilimsel ve teknolojik açıdan o dönemde var olan gelişmeler, imkânlar ile orantılı durumdadır. Örneğin, geçmişte bir çok kadın için en temel epilasyon seçeneği ağda olmaktadır ki günümüzde de bu yöntem hâlâ daha geçerliliğini korumaktadır.
Var olan standart yöntemlerin yanı sıra, bilimin ve teknolojinin sunduğu imkânlar neticesinde daha kapsamı yöntemlerde üretilmiştir. Nitekim, lazer epilasyon bu yöntemlerin en başında yer almaktadır. Bugüne kadar, yapılmış olan tüm yöntemlerin geçici olması ve ağrılı, sancılı oluşu; lazer epilasyonu bir adım öne çıkarmıştır. Çünkü, lazer ile yapılan epilasyon işlemlerinde kullanılan lazer ışınları sayesinde, var olan istenmeyen tüyler kökünden çözüme kavuşmaktadır. Hâl böyle olunca da; ilerleyen dönemler de tekrar bir istenmeyen tüy sorununun o bölgede yaşanması çok zor olmaktadır. Örneğin, bir kadın için koltuk altı kılları çok ciddi bir sorundur. Sürekli olarak bu bölgede ki kılların, tıraş yöntemi kullanılarak temizlenmesi hem zahmetli hemde yorucudur.
Oysa ki; lazer epilasyon ile kullanılan ışınlar, doğrudan o bölgede var olan kılları kesin bir şekilde çözüme kavuşturmakta, bir daha tüy çıkmasını o bölgede önlemektedir. Bu sayede, gerek maddi açıdan, gerek zaman açısından ileriye dönük ciddi bir hamle yapılmış olmaktadır ki günümüzde bir çok kadın lazer epilasyonu tercih etmektedir.


0 Responses to "Lazer epilasyon"