LAZER EPİLASYON SONRASI YAPILMASI GEREKENLERLAZER EPİLASYON SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

Kadınların ve erkeklerin istenmeyen tüylerinden kurtulmaları için lazer epilasyon çok etkili bir yöntemdir. Vücudunuzda bulunan tüylerden kalıcı bir şekilde ve acısız bir şekilde kurtulmak için piyasada lazer epilasyon yapan yerlere çok fazla ilgi vardır. Bu güzellik merkezlerinde kullanılan makinelerin ve bu makineleri kullanan elemanlarında işinde profesyonel olmaları gerekmektedir. Her cilt tipine ve her kıl köküne göre ayrı makineler bulunmasından dolay sizin cildinizin hangi makineden daha iyi sonuç alacağınızı epilasyona başlamadan önce öğrenmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde lazer epilasyon süreniz uzayabilir ya da sonuçtan çok memnun kalamayabilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlara dikkat etmeniz çok önemlidir. Lazer epilasyon yaptırdığınız gün epilasyon uygulanan bölgenizi güneş ışığından uzak tutmanız gereklidir. Eğer güneşe maruz kalınacak bölgeleriniz ise buralara da güneş kremi sürerek koruma altına almalısınız. Lazer epilasyon sonrasında vücudunuzun hiçbir bölgesini tahriş etmemek için dul alsanız bile kese yapmamanız gerekmektedir.

Lazer epilasyon yaptırdıktan birkaç hafta sonra vücudunuz da bulunan tüyler tekrar uzamaya başlayacaktır. Fakat bu kılları hiçbir şekilde ağda ya da epilatör ile almamanız gerekir. Köklerinden alınan kılların tekrar canlanmasından dolayı lazer o zaman hiçbir işe yaramayabilir. Bundan dolayı da çok memnun olacağınız sonuçlar alamayabilirsiniz. Kıl yoğunluğunun çok olduğu bölgelerde  tüy dökücü kremler ile bunlardan epilasyon yaptırdığınız zaman içerisinde kurtulabilirsiniz.


0 Responses to "LAZER EPİLASYON SONRASI YAPILMASI GEREKENLER"