Lazer epilasyon sonrası


Lazer epilasyon öncesi, bir çok farklı konuda dikkatli davrandınız, epilasyon yapılacak olan bölgeyi uygun hale getirdiniz ve sonuç olarak işlemi tamamladınız. Artık, lazer epilasyon sonrası dikkat etmeniz gereken durumlar söz konusu. Bu durumlara da dikkatli ve bilinçli bir biçimde yaklaşır, uygular iseniz; kısa süre sonra var olan tüm işlemin yapıldığı bölgede ki istenmeyen tüylerden sağlıklı ve kalıcı olarak kurtulmuş olacaksınız.
Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
1) Lazer epilasyon sonrası, 2 ila 4 gün kadar solaryum ve benzeri işlemlerden uzak durunuz. Bu şekilde, yapılacak işlemler; epilasyon uygulanan bölgede sorunların meydana gelmesine neden olabilir.
2) Güneş ışınları, gene 2 ila 4 gün kadar korunmanız gereken ışınlar olmaktadır. Epilasyon sonrası olabildiğince güneşten uzak durunuz. Eğer, güneş ile temas etmek zorunda kalacak iseniz, mutlaka epilasyon uygulanan bölgeyi; güneş kremleri ile koruma altına alınız.
3) Epilasyon sonrasında 3 ila 10 gün kadar süreç içerisinde var olan istenmeyen tüyler kökleri ile birlikte dökülecektir. Sizler de, eliniz ile bu tüyleri koparıp temizleyebilirsiniz.
4) Epilasyon sonrası, doğrudan bir temizlik amaçlı duş alamazsınız. Ancak, ılık bir su ile hafif temizlik amaçlı duş alabilir, doğrudan bir müdahale yapamazsınız.
Yukarıda temel noktalara bilinçli bir biçimde dikkat eder, her seans ve tamamen seans sonunda doktorunuz ile iletişim halinde kalır iseniz, herhangi bir sorun meydana gelmeyecektir. Ayrıca, doğabilecek en ufak belirtide, sorunda ise; mutlaka uzmanınıza bilgi vermeli, bilinçli bir şekilde hareket etmelisiniz.


0 Responses to "Lazer epilasyon sonrası"