Lazer epilasyon öncesi


Sağlık konusunda yada güzellik konusunda yapılacak olan her işlemin, öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı temel hususlar bulunmaktadır. Bu durum, lazer epilasyon öncesi içinde geçerlidir. Yapılacak olan epilasyon işleminden önce, bir nevi hazırlık aşaması altında; dikkatli olmanız gereken durumlar sayesinde, işlemin daha sağlıklı ve etkili yapılmasını mümkün kılabilirsiniz. Aksi halde, farklı sorunlar ile karşılaşmanız söz konusu olabilir.
Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli
Lazer epilasyon öncesi yapmanız gereken en önemli husus, doğru ve alanında uzman bir kliniği tercih etmek olacaktır. Malum, yapılacak işlem ciddi bir işlemdir ve bu konuda bilgisi olan uzman kişilerce; sağlıklı, hijyenik klinik ortamlarda yapılmalıdır. Aksi halde, çok ciddi sorunlar meydana gelebilir. Eğer, doğru bir klinik ile anlaşmaya vardı iseniz; operasyondan 1 hafta önce kadar asla ağda yada benzeri bir epilasyon ile o bölgede ki kılları almamalısınız. Ancak, aşırı uzun kıllar var ise; makas ve benzeri araçlar yardımı ile kısaltınız. Bunun dışında, herhangi bir epilasyon yöntemini tercih etmeyiniz.
Cildiniz, lazer epilasyon için uygun olması gereken bir unsurdur. Bu nedenle de, 10 ila 15 kadar önceden cildinizin uygun bir halde olmasını sağlamalısınız. Örneğin, herhangi bir cildinize zarar verecek; cildinizi soyacak unsuru yapmamalı, temiz bir şekilde cildinizin epilasyon için hazır olmasını sağlamalısınız. Malum, lazer ışınları ile yapılacak olan bu epilasyon yönteminde en temel unsur; o bölgenin temizliği ve işlem için uygunluğu olmaktadır.


0 Responses to "Lazer epilasyon öncesi"