İğneli epilasyon


Epilasyon yöntemleri arasında en eski olan bir yöntemdir iğneli epilasyon. 100 yılı aşkın bir geçmişi söz konusudur. Lakin, günümüz içerisinde pek fazla önerilmeyen ve tercih edilmeyen bir yöntem olmaktadır. Zira, var olan diğer epilasyon seçeneklerine oranla daha farklı bir yapısı vardır.
İğneli epilasyonun temel amacı kullanılan iğne ile birlikte kılların köküne inilerek hafif ve zayıflatılmış bir elektrik akımı sunulmasıdır. Bu akım ile, var olan kıl kökleri yakılarak dışarı atılır. Üstelik, her kıl için özel olarak bu işlemin yapılması gerekmektedir. Hâl böyle olunca da, gerek zaman gerek diğer unsurlar konusunda sorunlar doğabilmektedir. Ayrıca, diğer unsurlara göre iğneli epilasyon biraz daha acıtmaktadır. Sonuçta, iğne ile kıl köklerine doğru sürekli bir müdahale söz konusudur. Her müdahale ile birlikte, doğrudan hafif elektrik akımı verilmesi de acıya neden olmaktadır.
İğneli epilasyon işleminde seans süreli ve düzeni net olarak belli değildir. Yani, her insan için 5 seans yapılarak iğneli epilasyon ile sonuç alınır gibisinden bir bilgi veremeyiz. Çünkü, kişinin kıl yapısı, yoğunluğu ve durumlarına göre seans konusunda süre değişimi görülmektedir. Diğer epilasyon konularında olduğu gibi, öncesi ve sonrasında bu yöntemde de dikkat etmeniz gereken bazı temel hususlar bulunmaktadır. Bunun içinde, eğer iğneli epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulmayı tercih eder iseniz, mutlaka bu konuda uzman kişiler ile çalışınız.


0 Responses to "İğneli epilasyon"