Erkekler ve lazer epilasyon


Erkeklerde lazer epilasyon yöntemi özellikler sırt bölgeleri başta olmak üzere, bazı temel bölgelerde tercih edilen bir yöntemdir. Kadınlara oranla, çok daha az tercih edilmesine rağmen; özellikle büyük illerde ki lazer epilasyon yaptırma oranı erkekler için her geçen gün artmaktadır. Bunun en büyük sebeplerinden biri olarak, modern ve bakımlı erkek modelinin ön plana çıkmasını gösterebiliriz.
Lazer epilasyon seçeneğini tercih eden erkeklere baktığımız zaman, özellikle sırt konusunda ki kılların temizlenme isteği oldukça fazladır. Öyle ki, yaz ayları içerisinde çok ciddi bir şekilde sorun yaratabilen sırt kılları, lazer epilasyon ile tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Malum, erkekler için var olan birçok kılın geçici olarak temizlenmesi pek sorun teşkil etmez. Lakin sırt bölgesinde ki kılların, tıraş ya da benzeri yöntemler ile geçici olarak temizlenmesi, sürekli olarak her uzamasında erkeğin müdahale etmesi mümkün değildir, imkânsızdır. Durum böyle olunca da, erkeklerde lazer epilasyon seçeneğinin tercih edilmesi görülmektedir.
Tabii, bacak bölgesinde ki kılların alınması ya da doğrudan herhangi göğüs bölgelerinde ki kılların alınması içinde lazer epilasyonun erkekler tarafından tercih edildiği görülmektedir. Bu konuda, body building yapmakta olan erkeklerin daha çok lazer epilasyon tercih ettiği görülmektedir. Özellikle de, göğüs kasları ve tüm vücut hatlarının meydana gelmesini, kas yapısının belli olmasını isteyen birçok erkek, kalıcı bir çözüm sunan lazer epilasyon seçeneğini tercih etmektedir.


0 Responses to "Erkekler ve lazer epilasyon"