Epilasyon yöntemleri


Tarihten bu yana, epilasyon konusunda bir çok farklı yöntem kullanılmıştır. Bu yöntemler, genel anlamda acı veren, tamamen geçici olarak var olan istenmeyen tüyleri giderme konusunda yardımcı olan yöntemler olmuştur. Lakin, günümüze geldiğinden, çok daha rahat bir biçimde kalıcı çözümler sunabilen yöntemler üretilmiştir.
En Çok Tercih Edilen ve Bilinen Epilasyon Yöntemleri
1) Cımbız, Tıraş ve Ağda Epilasyon Yöntemleri
Bu yöntemler, var olan istemeyen tüylerin geçici olarak giderilmesine yardımcı olan yöntemler olmaktadır. Tıraş, özellikle erkekler tarafından en sık kullanılan yöntemdir. Ağda ise, geçmişten bu güne kadınların kullandığı en temel epilasyon yöntemidir ve oldukça ağrılıdır. Cımbız ise, vakit konusunda çok zamanınızı alan, net bir kesin sonuç sunmayan yöntemlerden biridir. Genelde, yüz bölgesinde ki istenmeyen tüyler için tercih edilmektedir.
2) Lazer Epilasyon ve İğneli Epilasyon Gibi Yöntemler
Bu yöntemler, 1. maddede yer alan yöntemlere oranla, çok daha farklıdır. Tamamen kalıcı bir düzen içerisinde var olan istenmeyen tüylerden kurtulma seçeneği sunar. Lazer epilasyon, en sık tercih edilen ve en rahat olan yöntemdir. Lakin, iğneli epilasyon gerek bir çok uzman tarafından önerilmeyen, gerek daha zor ve acılı bir yöntem olmaktadır. Günümüz koşullarında ve imkânların da tercih edilmesi uygun olan en iyi yöntem lazer epilasyon yöntemi olmaktadır.
Unutmayın, bir erkek için sakal konusunda kesin epilasyon yapılması uygun olmayabilir. Lakin, kadınlar için yüz bölgesinde yapılacak olan lazer epilasyon oldukça faydalıdır. Bu bağlamda, epilasyon yöntemlerin ihtiyaçlar ile uyumlu olarak tercih edilmesi de oldukça önemlidir.


0 Responses to "Epilasyon yöntemleri"