Lazerlipoliz nedir ?


Bölgesel yağların eritilmesi ve kestirme noktasında ön plana çıkıyor lazer lipo.Özetle açıklamak gerekirse eğer ; 

 Lazer lipo olarak da bilinen yöntem lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik aracılığıyla gönderilip; parçalanması ve hasarlanması esasına dayanır. Gevşek deriyi de bir miktar toparlama özelliği nedeniyle, bu bölge için ideal bir yöntem gibi görünüyor. Bu özellik kollajen üretimini uyarmasına bağlanır. Bu etki ve parçalanan yağların emilmesi ile sonuçlar 6 hafta sonra görünmeye başlar ve 4 ay boyunca gelişme devam eder. Lokal anestezi altında yapılabilmesi, işlem sonrası morluk ve şişliğin az olması yanında hızlı bir işlem olarak çağımızın gereklerine uygun bir yöntem olduğu da söylenebilir. Her bir bölge için bir seans yeterli olmakta, işlem süresi her bir bölge için yaklaşık 15-60 dakika arasında değişir. İşlem sonrası 10 gün kadar korse kullanımı söz konusu.


Yapılan çalışmalar yağ hücrelerinin lazer enerjisi ile fonksiyon göremeyip, dağıldığını gösteriyor. Bu sırada alt deriyi etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik lifleri etkileyerek doku kalitesini arttırdığı belirlenmiştir.

Özellikleri dokunun gevşek olduğu yerler, daha önce liposuction yapılmış bölgeler, liposuction için uygun olmayan sırt ya da erkek meme dokusu gibi sert yerler bu yöntem için uygun görünüyor. Lazerle aynı zamanda koltuk altı terlemelerini de kalıcı olarak ortadan kaldırmak mümkün. 

Lazer lipoliz ile ilgili bilgileri verdik bir diğer yazımızda lazer lipoliz fiyatları başlığını ele almayı planlıyoruz.Bol sağlıklı günler.


0 Responses to "Lazerlipoliz nedir ?"